//
you're reading...
20jun2014

۲۰ ژوئن ۲۰۱۴ برابر با سی‌ امّ خرداد ۱۳۹۳روز جهانى در حمايت از زندانيان سياسى را هر چه باشكوهتر برگزار كنيم

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران CFPPI در حالی‌ به استقبال روز جهانی‌ حمایت از زندانیان سیاسی در ایران میرود که رژیم جمهوری اسلامی در ایران به جنایات خود با شدت بیشتری ادامه میدهد.
در ۳۰ خرداد ماه ۱۳۶۰ برابر با ۲۰ ژوئن ۱۹۸۱رژیم ,سرکوب سیستماتیک خود را در بعد بيسابقه اى وسعت داد، موجى از دستگیریها و بدنبال آن شکنجه و اعدامها‌های وسیع براه انداخت و به اين ترتيب دهه خونين شصت را شروع كرد. هزاران آزاديخواه جان خود را از دست دادند. در تابستان ۱۳۶۷ رژیم بيش از پنج هزار زندانى سياسى را تنها در عرض سه هفته اعدام كرد. در ۲۰ ژوئن ۲۰۰۹ برابر با ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ میلیونها نفر علیه جمهوری اسلامی به خیابانها ریختند و تلاش تاریخی‌ و جانانه‌ای را در تاریخ مبارزاتی خود ثبت کردند. با توجه به انتخاب روحانی، این تفکر در خارج از ایران ایجاد شده بود که وضعیت حقوق بشر در ایران نسبت به گذشته بهبود یافته است. ولی آمار کاملا عکس این مساله را نشان ‌ میدهد چون ۶۸ درصد اعدامهای سال ۱۳۹۲ و ۶۰ درصد آمار رسمی اعدام‌های اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی در دوران پس از انتخابات ریاست جمهوری انجام شده است. در سال جاری، ایران با تعداد ۶۸۷ اعدام، بالا‌ترین رقم این مجازات را در طول ۱۵ سال گذشته از آن خود کرده و با رشدی ۱۶ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.
جمهوری اسلامی در وحشت از خیزش مجدد مردم، مردمی که بخاطر فقر، گرانی، بیکاری، سرکوب , بیحقوقی و تحقیر کارد به استخوانشان رسیده است، به سرکوب و جنایت بیشتری روی آورده است . اعدام هاى سيستماتيك، دستگیری‌ها ى هرروزه و محکومیت‌های سنگین فعالین سیاسی، فعالین کارگری، دانشجویان معترض، فعالین دفاع از حقوق زنان ، وکلای زندانیان، هنرمندان و روزنامه نگاران ، اقلیتهای ملی‌ و مذهبی‌ توجیهی‌ ندارد جز وحشت مافیای قدرت از طوفانی که در راه است . مردم آزادیخواه٬ انسانهای شریف! جهانیان باید بدانند که این حکومت با جنایت و کشتار پا بر جاست باید بدانند که جمهوری اسلامی با چوبه دار و کشتار و شکنجه و زندان متولد شده است و با خونریزی ادامه حیات میدهد .باید با خبر شوند که این حکومت از وحشت انقلاب و خیزش و قیام مردم حاضر است دست به هر جنایتی بزند تا ساعتی بر عمر کثیف خود بیفزاید.این حکومتی درنده است که در پرونده فردی و جمعی حاکمینش صدها فقره قتل عمد خوابیده است! جهانیان باید زجرنامه هزاران زندانی سیاسی را در طی عمر پرنکبت جمهوری اسلامی بشنوند و از حقایق هولناک سياهچالهاى اين رژيم جنايتكار با خبر شوند.
این صدای رسای ماست که جهانیان ٬ میلیونها انسان شریف و نوعدوست را درکنار ما قرار میدهد تا امر دفاع فوری و اضطراری از هزاران زنذانی سیاسی و صدها عزیزی که هر آن چوبه دار زندگیشان را تهدید میکند را میسر کند. یورش و گروگان گیری دایمی از میان مخالفان سیاسی٬ رفتار وحشیانه با زندانیان سیاسی و اخبار هولناک اعدامهای دستجمعی, کار هر روزه این حکومت است. بيستم ژوئن یک کمپین وسیع برای سازمان دادن جنبشی اعتراضی است که میخواهد جهان متمدن را برای پشتیبانی از خواست آزادی بی‌قید و شرط زندانیان سیاسی در ایران بسیج کند! واکنشی بین المللی نسبت به خطرات جدی که جان عزیزان ما را در زندانهای جمهوری اسلامی تهدید می کند٬ ایجاد نماید. بیستم ژوئن درعین حال سمبل اتحاد و عهد و پیمان ما برای آزادی بدون قید و شرط زندانیان سیاسی و پایین کشیدن چوبه‌های دار است! مبارزات زندانیان سیاسی در سیاهچالهای مخوف اوین و رجایی شهر و همه زندانهای بیشمار جمهوری اسلامی حماسه‌ای عظیم است. این مبارزات شورانگیز لایق بزرگترین حمایت‌های و پشتیبانی‌های بین المللی است! هزاران زندانی سیاسی و خانواده‌های مضطرب و نگرانشان چشمشان به اقدامات بین المللی ماست. بیائید تا در ۲۰ ژوئن ۲۰۱۴ برابر با ٣٠ خرداد ۱۳۹۳، روز جهانى در حمايت از زندانيان سياسي در ايران ، با تمام قوا به دفاع از زندانیان سیاسی برخیزیم و خواهان آزادی فوری آنها و پایان دادن به اعدام و شکنجه شویم.
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی CFPPIاز همه مدافعين حقوق انساني یکبار دیگر دعوت می‌کند که در روز بيست ژوئن ۲۰۱۴ در مراکز شهرها و در مقابل کنسولگريها و سفارتخانه هاي حکومت اسلامي ميتينگ‌های اعتراضي سازمان داده و از زندانیان سیاسی در ایران فعالانه حمایت به عمل آورند. ما از تمامى تشكلهاى مدافع آزادى زندانيان سياسى دعوت ميكنيم كه با صدوراطلاعيه و بكارگيرى امكانات و ابتكاراتشان در برگزارى روز بيستم ژوئن, روز جهانى در حمايت از زندانيان سياسى شركت كنند۔ اين روز متعلق به همه ماست.
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران CFPPI
بيستم مارس ۲۰۱۴ برابر با ۲۹ اسفند 1392

Advertisements

گفت‌و‌گو‌ها

One thought on “۲۰ ژوئن ۲۰۱۴ برابر با سی‌ امّ خرداد ۱۳۹۳روز جهانى در حمايت از زندانيان سياسى را هر چه باشكوهتر برگزار كنيم

  1. هرچه اکنون پس ازگذشت سی وپنج سال ازفجایع مداوم که توسط رژیم قرون وسطایی اخوندهای مزدوراستعمارپیر وشرکا میگذرد اما یقینا ملت ایران برانچه دراین ماموریت شوم گنجانده شده بود وخمینی با ان هیچ بزرگ بران فائق امد تاریخ نشان داده که هیچ دیکتاتوری عمردائم نخواهد داشت وخونهای پاک برزمین ریخته دیری نخواهد گذشت به سیلی خروشان تبدیل خواهد شد وبرای همیشه بساط جهل وجور وجنایت اخوندی را به دره نیستی خواهد ریخت ودرفردای ازادی ملت داغدیده ایران خاورانهای سراسرکشوررا گلباران خواهند کرد وازتکراربرپایی دکان اخوندهای دینکار ودینفروش جلوگیری خواهند کرد وبه پاس جانفشانیها ومبارزات ان عزیزان وبا تجربه ای گرانبها همدل ومتحد ایرانی ازاد واباد برای تمامی ایرانیان بسازند.من بعنوان یک فعال کارگری قدیمی ودردکشیده ضمن گرامیداشت یاد وخاطره تمامی سربداران همیشه جاوید محکوم میکنم اعمال جانیان اخوندی را ازابتدای مصادره حاصل انقلاب ملت ایران تاکنون امیداست با پیوند دادن اراده های حداکثری درداخل وخارج ازکشورملک وملت ایران را از اشغال تازیزادگان اجنبی صفت رها کنند زیرا ملت ایران لیاقت داشتن یک حکومت مردمسالار که برای تمامی اقشار واقوام ایرانی بدون تبعیض واجحاف حقوق واقعی انهارا مورد احترام قراردهد ودست بیگانگان را ازمنابع ومنافع ملت ایران قطع کند را دارند هرچند من به روابط متقابل که به حقوق یکدیگراحترام بگذارند اعتقاد دارم وهرگونه استفاده ابزاری قدرتهای بزرگ وکشورهای سرمایه داری ازکشورهای جهان سوم رامحکوم میکنم امیداست هموطنان به این فراخوان انساندوستانه درسراسرجهان اری بگویند ورژیم سرکوبگراخوندی را درروزمقرربا صدای رسا محکوم کنند وازبازیگران پیش وپس پرده بخواهند دست ازحمایت این حکومت ادمخواردست بردارند.متحد وپیروزباشید.

    Posted by عسگری | مه 12, 2014, 6:50 ب.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

با كمك مالى خود ما را يارى دهيد

مدیران وبلاگ

20 june 2017

Follow me on Twitter

Advertisements
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: